Bourns Inc. 4310M-104-820/820
4310M-104-820/820 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-104-820/820
Brief Description
RES NETWORK 16 RES 82 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-104-820/820.pdf
Availability of 4310M-104-820/820
QUANTITY
4310M-104-820/820 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-104-820/820
Internal Part NumberEIS-4310M-104-820/820
PackagingTube
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2 Ohm
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-104-820/820
Related Links4310M-10, 4310M-104-820/820 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-104-820/820 Details Description
Related parts for 4310M-104-820/820
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
3G3_X INPUT AC REACTOR datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 30COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM TH datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf