Bourns Inc. 4310R-101-154LF
4310R-101-154LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-154LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 150K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-154LF.pdf
Availability of 4310R-101-154LF
QUANTITY
4310R-101-154LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-154LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-154LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-154LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-154LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-154LF Details Description
Related parts for 4310R-101-154LF
RES SMD 11.8KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10SON datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 45MM datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf