Bourns Inc. 4310R-101-182
4310R-101-182 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-182
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-182.pdf
Availability of 4310R-101-182
QUANTITY
4310R-101-182 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-182
Internal Part NumberEIS-4310R-101-182
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-182
Related Links4310R-, 4310R-101-182 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-182 Details Description
Related parts for 4310R-101-182
CONN RING HT 14-16AWG #8 SOLIS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 80W datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C015MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
EXTENDED HEIGHT, 2 POLE/10 AMP, datasheet.pdf
CIRC-O-GIDE SNAP 0.4X0.324" BK datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf