Bourns Inc. 4310R-101-201
4310R-101-201 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-201
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 200 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-201.pdf
Availability of 4310R-101-201
QUANTITY
4310R-101-201 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-201
Internal Part NumberEIS-4310R-101-201
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-201
Related Links4310R-, 4310R-101-201 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-201 Details Description
Related parts for 4310R-101-201
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
OSC XO 25.00175MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 25A AC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 TRI datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 24-PLEX datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
MICRO 21 F 12" YEL JACKP datasheet.pdf
IC OSCILLATOR/TIMER 8TDFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.2A TO220 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf