Bourns Inc. 4310R-101-251
4310R-101-251 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-251
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 250 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-251.pdf
Availability of 4310R-101-251
QUANTITY
4310R-101-251 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-251
Internal Part NumberEIS-4310R-101-251
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)250
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-251
Related Links4310R-, 4310R-101-251 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-251 Details Description
Related parts for 4310R-101-251
IC MCU ARM7 62KB FLASH 40LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 30POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 572FBGA datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 16 POS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf