Bourns Inc. 4310R-101-302
4310R-101-302 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-302
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 3K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-302.pdf
Availability of 4310R-101-302
QUANTITY
4310R-101-302 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-302
Internal Part NumberEIS-4310R-101-302
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-302
Related Links4310R-, 4310R-101-302 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-302 Details Description
Related parts for 4310R-101-302
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 7/8" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 3POS RED 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 850-A 120-A570 datasheet.pdf
RES SMD 253OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
192 kHz Stereo Asynchronous Sample Rate Converter IC datasheet.pdf