Bourns Inc. 4310R-101-302
4310R-101-302 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-302
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 3K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-302.pdf
Availability of 4310R-101-302
QUANTITY
4310R-101-302 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-302
Internal Part NumberEIS-4310R-101-302
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-302
Related Links4310R-, 4310R-101-302 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-302 Details Description
Related parts for 4310R-101-302
TVS DIODE 136VWM 219VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR/W SN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SR BTS WW 59 10 ASY A datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC DO214AB datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf