Bourns Inc. 4310R-101-474
4310R-101-474 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-474
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 470K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-474.pdf
Availability of 4310R-101-474
QUANTITY
4310R-101-474 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-474
Internal Part NumberEIS-4310R-101-474
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-474
Related Links4310R-, 4310R-101-474 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-474 Details Description
Related parts for 4310R-101-474
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA24 48V 2.1NM TMCL datasheet.pdf