Bourns Inc. 4310R-101-510LF
4310R-101-510LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-510LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 51 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-510LF.pdf
Availability of 4310R-101-510LF
QUANTITY
4310R-101-510LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-510LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-510LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-510LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-510LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-510LF Details Description
Related parts for 4310R-101-510LF
DIP TEST CLIP 24PIN OPEN NICKEL datasheet.pdf
CORD NEMA5-15P ROJ SJT 6' 18/3 datasheet.pdf
IC 9BIT BUSINTFC D LATCH 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 402 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO204AL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 5% 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 50W datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 63V 16X25 datasheet.pdf