Bourns Inc. 4310R-101-752
4310R-101-752 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-752
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 7.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-752.pdf
Availability of 4310R-101-752
QUANTITY
4310R-101-752 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-752
Internal Part NumberEIS-4310R-101-752
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-752
Related Links4310R-, 4310R-101-752 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-752 Details Description
Related parts for 4310R-101-752
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC LINE RCVR SGL 3V LVDS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 5G OHM 10% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HHL DIE SET datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf