Bourns Inc. 4310R-101-821
4310R-101-821 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-821
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 820 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-821.pdf
Availability of 4310R-101-821
QUANTITY
4310R-101-821 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-821
Internal Part NumberEIS-4310R-101-821
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package20
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-821
Related Links4310R-, 4310R-101-821 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-821 Details Description
Related parts for 4310R-101-821
CLIP MINI PLIER STEEL 50A BLACK datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK F 75 OHM datasheet.pdf
IC 2.5V PLL CLOCK DRVR 56-BGA datasheet.pdf
CONN CABLE 5M FOR E3ZS/E3FS datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
HAN 6 HPR PAINTING PROTECT COVE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 48VDC datasheet.pdf