Bourns Inc. 4310R-102-100LF
4310R-102-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-100LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-100LF.pdf
Availability of 4310R-102-100LF
QUANTITY
4310R-102-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-100LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-100LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-100LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-100LF Details Description
Related parts for 4310R-102-100LF
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015G/H1500TR 6" datasheet.pdf
OSC XO 22.5MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 36POS 0.156 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V ITO220 datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
MICRO 25C P 24" YEL NI datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf