Bourns Inc. 4310R-102-100LF
4310R-102-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-100LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-100LF.pdf
Availability of 4310R-102-100LF
QUANTITY
4310R-102-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-100LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-100LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-100LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-100LF Details Description
Related parts for 4310R-102-100LF
CAP CER 24PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.210" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 6POS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-24V 80W datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf