Bourns Inc. 4310R-102-102LF
4310R-102-102LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-102LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-102LF.pdf
Availability of 4310R-102-102LF
QUANTITY
4310R-102-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-102LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-102LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-102LF Details Description
Related parts for 4310R-102-102LF
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 1.5KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
IC DOWNCONVERTER SIGE WB 24-QFN datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 70POS SMD datasheet.pdf