Bourns Inc. 4310R-102-103LF
4310R-102-103LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-103LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-103LF.pdf
Availability of 4310R-102-103LF
QUANTITY
4310R-102-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-103LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-103LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-103LF Details Description
Related parts for 4310R-102-103LF
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOS HSNG FOR 3U 84HP 315MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8HTSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 5% 250 VDC RADIA datasheet.pdf