Bourns Inc. 4310R-102-104
4310R-102-104 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-104
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-104.pdf
Availability of 4310R-102-104
QUANTITY
4310R-102-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-104
Internal Part NumberEIS-4310R-102-104
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-104
Related Links4310R-, 4310R-102-104 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-104 Details Description
Related parts for 4310R-102-104
IC DECADE COUNTR W/DECODE 16SOIC datasheet.pdf
SSD 112GB 2.5" SCSI datasheet.pdf
CUTTER SIDE TPRD FULL FLSH 4.25" datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 10-MSOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY WP 200W datasheet.pdf
RES 0.237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf