Bourns Inc. 4310R-102-183
4310R-102-183 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-183
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-183.pdf
Availability of 4310R-102-183
QUANTITY
4310R-102-183 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-183
Internal Part NumberEIS-4310R-102-183
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package20
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-183
Related Links4310R-, 4310R-102-183 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-183 Details Description
Related parts for 4310R-102-183
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.9A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf