Bourns Inc. 4310R-102-184
4310R-102-184 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-184
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-184.pdf
Availability of 4310R-102-184
QUANTITY
4310R-102-184 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-184
Internal Part NumberEIS-4310R-102-184
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-184
Related Links4310R-, 4310R-102-184 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-184 Details Description
Related parts for 4310R-102-184
CONN SOCKET 24-18AWG GOLD datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A3048L/X 6" datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM RA YELLOW .160CL datasheet.pdf