Bourns Inc. 4310R-102-184LF
4310R-102-184LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-184LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-184LF.pdf
Availability of 4310R-102-184LF
QUANTITY
4310R-102-184LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-184LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-184LF
Standard Package250
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-184LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-184LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-184LF Details Description
Related parts for 4310R-102-184LF
TVS DIODE 36VWM 58.1VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.27 OHM 5% 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 15MM 3MM 2LD datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 6W datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5.0V 4-USP datasheet.pdf