API Delevan 4379-331HS
4379-331HS picture photo
Mfg. Part Number
4379-331HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 750MA 50 MOHM
Datasheet Download
4379-331HS.pdf
Availability of 4379-331HS
QUANTITY
4379-331HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-331HS
Internal Part NumberEIS-4379-331HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±3%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq93 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant310MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-331HS
Related Links4379-, 4379-331HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-331HS Details Description
Related parts for 4379-331HS
IC OSC SILICON PROG 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CROSS CONN BRIDGE TERM BLK 4POS datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 3.52K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf