API Delevan 4379-332HS
4379-332HS picture photo
Mfg. Part Number
4379-332HS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM
Datasheet Download
4379-332HS.pdf
Availability of 4379-332HS
QUANTITY
4379-332HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-332HS
Internal Part NumberEIS-4379-332HS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±3%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-332HS
Related Links4379-, 4379-332HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-332HS Details Description
Related parts for 4379-332HS
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 150MA 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
RES SMD 76.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.1A 520 MOHM datasheet.pdf
500 TB SPR CLA R/HOLE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W datasheet.pdf