API Delevan 4379R-152KS
4379R-152KS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-152KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM
Datasheet Download
4379R-152KS.pdf
Availability of 4379R-152KS
QUANTITY
4379R-152KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-152KS
Internal Part NumberEIS-4379R-152KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-152KS
Related Links4379R, 4379R-152KS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-152KS Details Description
Related parts for 4379R-152KS
TRACKBALL VANDAL-RES STEEL BALL datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR T1/E1/CEPT/ISDN-PRI 1:2CT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf