API Delevan 4379R-221JS
4379R-221JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-221JS
Brief Description
FIXED IND 220NH 1A 40 MOHM SMD
Datasheet Download
4379R-221JS.pdf
Availability of 4379R-221JS
QUANTITY
4379R-221JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-221JS
Internal Part NumberEIS-4379R-221JS
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq79 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant430MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-221JS
Related Links4379R, 4379R-221JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-221JS Details Description
Related parts for 4379R-221JS
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FRONT CUT-OFF PLUNGER datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMB AEQ datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf