API Delevan 4379R-332KS
4379R-332KS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-332KS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM
Datasheet Download
4379R-332KS.pdf
Availability of 4379R-332KS
QUANTITY
4379R-332KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-332KS
Internal Part NumberEIS-4379R-332KS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-332KS
Related Links4379R, 4379R-332KS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-332KS Details Description
Related parts for 4379R-332KS
IC MOTOR DRIVER PAR 20HSOP datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 142UM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
ICL 47 OHM 25% 3A 19.56MM datasheet.pdf