API Delevan 4379R-391HS
4379R-391HS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-391HS
Brief Description
FIXED IND 390NH 750MA 50 MOHM
Datasheet Download
4379R-391HS.pdf
Availability of 4379R-391HS
QUANTITY
4379R-391HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-391HS
Internal Part NumberEIS-4379R-391HS
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq102 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-391HS
Related Links4379R, 4379R-391HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-391HS Details Description
Related parts for 4379R-391HS
SERIAL PORT PLUG CBL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf