API Delevan 4379R-473HS
4379R-473HS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-473HS
Brief Description
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-473HS.pdf
Availability of 4379R-473HS
QUANTITY
4379R-473HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-473HS
Internal Part NumberEIS-4379R-473HS
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±3%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm Max
Q @ Freq120 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-473HS
Related Links4379R, 4379R-473HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-473HS Details Description
Related parts for 4379R-473HS
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A TO220AB datasheet.pdf
TEST CLIP 28POS DIP KNIFE EDGE.6 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 12POS R/A TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf