API Delevan 4379R-822HS
4379R-822HS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-822HS
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 225MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-822HS.pdf
Availability of 4379R-822HS
QUANTITY
4379R-822HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-822HS
Internal Part NumberEIS-4379R-822HS
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±3%
Current Rating225mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq115 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant41MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-822HS
Related Links4379R, 4379R-822HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-822HS Details Description
Related parts for 4379R-822HS
RES SMD 820 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf