API Delevan 4379R-823HS
4379R-823HS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-823HS
Brief Description
FIXED IND 82UH 102MA 4.8 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-823HS.pdf
Availability of 4379R-823HS
QUANTITY
4379R-823HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-823HS
Internal Part NumberEIS-4379R-823HS
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±3%
Current Rating102mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.8 Ohm Max
Q @ Freq110 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-823HS
Related Links4379R, 4379R-823HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-823HS Details Description
Related parts for 4379R-823HS
JUMPER-H1502TR/A3048A/H1502TR 4" datasheet.pdf
CONN POWERJACK MINI .08" R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
YOKE ETD 49 X 25 X 16 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf