TE Connectivity Raychem Cable Protection 44/0414-24-6CS470
44/0414-24-6CS470 picture photo
Mfg. Part Number
44/0414-24-6CS470
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
44/0414-24-6CS470.pdf
Availability of 44/0414-24-6CS470
QUANTITY
44/0414-24-6CS470 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44/0414-24-6CS470
Internal Part NumberEIS-44/0414-24-6CS470
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44/0414-24-6CS470
44/0414-24-6CS470 Details Description
Related parts for 44/0414-24-6CS470
IDC CABLE - MKR60K/MC60M/MCG60K datasheet.pdf
IC MON TIRE PRESS 433MHZ 24-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN CIC VERT 28POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 16POS 2.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf