Bourns Inc. 4416P-T01-681
4416P-T01-681 picture photo
Mfg. Part Number
4416P-T01-681
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4416P-T01-681.pdf
Availability of 4416P-T01-681
QUANTITY
4416P-T01-681 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4416P-T01-681
Internal Part NumberEIS-4416P-T01-681
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOL
Size / Dimension0.410" L x 0.295" W (10.41mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4416P-T01-681
Related Links4416P-, 4416P-T01-681 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4416P-T01-681 Details Description
Related parts for 4416P-T01-681
JUMPER-H1501TR/A3048A/H1501TR 4" datasheet.pdf
CONN RCA JACK METAL VERT BLK PCB datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 24POS 30AU datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM SMD AU datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V CH 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
COUPLER 10 DB 2-8GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf