Bourns Inc. 4416P-T02-222
4416P-T02-222 picture photo
Mfg. Part Number
4416P-T02-222
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4416P-T02-222.pdf
Availability of 4416P-T02-222
QUANTITY
4416P-T02-222 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4416P-T02-222
Internal Part NumberEIS-4416P-T02-222
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOL
Size / Dimension0.410" L x 0.295" W (10.41mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4416P-T02-222
Related Links4416P-, 4416P-T02-222 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4416P-T02-222 Details Description
Related parts for 4416P-T02-222
IC REG LDO 1.8V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC IGBT GATE DVR/DC-DC CONV 12A datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
3 COMPARTMENT SOFT CASE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
MTK R/R STR HDR datasheet.pdf
IMPACT BP 4X6 GL SN datasheet.pdf
MCU 32BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.27V 500MW SOD80 datasheet.pdf