Bourns Inc. 4420P-1-331
4420P-1-331 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-1-331
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-1-331.pdf
Availability of 4420P-1-331
QUANTITY
4420P-1-331 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-1-331
Internal Part NumberEIS-4420P-1-331
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4400P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-1-331
Related Links4420P, 4420P-1-331 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-1-331 Details Description
Related parts for 4420P-1-331
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT PA BG datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 10POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RACK DUPLEX CPU I/O FOR C2000H datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 12AWG 6" BLACK datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf