Bourns Inc. 4420P-3-331/471
4420P-3-331/471 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-3-331/471
Brief Description
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-3-331/471.pdf
Availability of 4420P-3-331/471
QUANTITY
4420P-3-331/471 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-3-331/471
Internal Part NumberEIS-4420P-3-331/471
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)330, 470
Tolerance±2%
Number of Resistors36
Number of Pins20
Power Per Element115mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-3-331/471
Related Links4420P-3, 4420P-3-331/471 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-3-331/471 Details Description
Related parts for 4420P-3-331/471
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 25A TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf