Bourns Inc. 4420P-601-250/500L
4420P-601-250/500L picture photo
Mfg. Part Number
4420P-601-250/500L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
RC NETWORK 25 OHM 50PF SMD
Datasheet Download
4420P-601-250/500L.pdf
Availability of 4420P-601-250/500L
QUANTITY
4420P-601-250/500L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-601-250/500L
Internal Part NumberEIS-4420P-601-250/500L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series601
PackagingCut Tape (CT)
TypeLow Pass
TechnologyRC (T-Type)
Number of Channels8
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value3dB @ 84MHz
Resistance - Channel (Ohms)25
Current-
ValuesR = 25 Ohms, C = 50pF
ESD ProtectionNo
Filter Order1st
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-601-250/500L
Related Links4420P-601, 4420P-601-250/500L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-601-250/500L Details Description
Related parts for 4420P-601-250/500L
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FUSE 60A 250VAC ONE-TIME CLASS K datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.62"L X 6.33"W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 1.6KVDC SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC 4030 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 117MA 16.3 OHM datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 11POS 26,28AWG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf