Bourns Inc. 4420P-601-470/500
4420P-601-470/500 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-601-470/500
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
RC NETWORK 47 OHM 50PF SMD
Datasheet Download
4420P-601-470/500.pdf
Availability of 4420P-601-470/500
QUANTITY
4420P-601-470/500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-601-470/500
Internal Part NumberEIS-4420P-601-470/500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series601
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (T-Type)
Number of Channels8
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)47
Current-
ValuesR = 47 Ohms, C = 50pF
ESD ProtectionNo
Filter Order1st
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-601-470/500
Related Links4420P-60, 4420P-601-470/500 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-601-470/500 Details Description
Related parts for 4420P-601-470/500
IC DGTL POT DUAL 2.5K I2C 10MSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 0.02A SSMINI-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 53.948K OHM 0.3W 2010 datasheet.pdf
POT 15K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
KIT 4POS 2.5X2.0 SOCKET DSC8124 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf