Bourns Inc. 4420P-T02-333
4420P-T02-333 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-T02-333
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 33K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-T02-333.pdf
Availability of 4420P-T02-333
QUANTITY
4420P-T02-333 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-T02-333
Internal Part NumberEIS-4420P-T02-333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-T02-333
Related Links4420P-, 4420P-T02-333 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-T02-333 Details Description
Related parts for 4420P-T02-333
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
AHN NEW 2 FORM C datasheet.pdf
MOSFET N-CH 4500V 0.2A TO247HV datasheet.pdf