Bourns Inc. 4420P-T02-500
4420P-T02-500 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-T02-500
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 50 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-T02-500.pdf
Availability of 4420P-T02-500
QUANTITY
4420P-T02-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-T02-500
Internal Part NumberEIS-4420P-T02-500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)50
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-T02-500
Related Links4420P-, 4420P-T02-500 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-T02-500 Details Description
Related parts for 4420P-T02-500
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-23 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 1.25KVDC SCREW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V C0G 1812 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf