API Delevan 4448R-102M
4448R-102M picture photo
Mfg. Part Number
4448R-102M
Manufacturer
Product Category
Arrays, Signal Transformers
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 470NH SMD
Datasheet Download
4448R-102M.pdf
Availability of 4448R-102M
QUANTITY
4448R-102M Order Process
Ship out your order
Specifications of 4448R-102M
Internal Part NumberEIS-4448R-102M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyArrays, Signal Transformers
Series4448R
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series2µH
Inductance - Connected In Parallel470nH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel7.9A
Current Rating - Series3.95A
Current Saturation - Parallel-
Current Saturation - Series-
DC Resistance (DCR) - Parallel4 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series16 mOhm Max
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
Height0.310" (7.87mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4448R-102M
Related Links4448R, 4448R-102M Datasheet, API Delevan Distributor
4448R-102M Details Description
Related parts for 4448R-102M
IC PROC HI DEFINITION SOP24 TR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 WW datasheet.pdf
IC 8192X36 FIFO MEMORY 128LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 280VAC 5A DIN datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0075UF RADIAL datasheet.pdf
MKP 2.7UF 5% 1000VDC DRAWING T3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 3A 800V DPAK datasheet.pdf