API Delevan 4448R-10M
4448R-10M picture photo
Mfg. Part Number
4448R-10M
Manufacturer
Product Category
Arrays, Signal Transformers
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 5UH SMD
Datasheet Download
4448R-10M.pdf
Availability of 4448R-10M
QUANTITY
4448R-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of 4448R-10M
Internal Part NumberEIS-4448R-10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyArrays, Signal Transformers
Series4448R
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series20µH
Inductance - Connected In Parallel5µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel3.3A
Current Rating - Series1.65A
Current Saturation - Parallel-
Current Saturation - Series-
DC Resistance (DCR) - Parallel27 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series108 mOhm Max
ShieldingUnshielded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
Height0.310" (7.87mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4448R-10M
Related Links4448, 4448R-10M Datasheet, API Delevan Distributor
4448R-10M Details Description
Related parts for 4448R-10M
RELAY SSR 240VAC 8A TRIAC SIP-4 NEW ARRIVAL datasheet.pdf
DIN RAIL BRACKET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 25mA Backlight 20-MLPQ (3x3) datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SPI 48HTQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf