CTS Electronic Components 445A22B12M00000
445A22B12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22B12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 13pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22B12M00000.pdf
Availability of 445A22B12M00000
QUANTITY
445A22B12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22B12M00000
Internal Part NumberEIS-445A22B12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22B12M00000
Related Links445A22B, 445A22B12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22B12M00000 Details Description
Related parts for 445A22B12M00000
CONN SOCKET IDC 16POS W/O KEY AU datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 16SMDGW datasheet.pdf
TRANS RF 70W 12.5V TO270-4 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
120UF 450V 25X30MM 85C 15000H datasheet.pdf