CTS Electronic Components 445A22D27M00000
445A22D27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22D27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22D27M00000.pdf
Availability of 445A22D27M00000
QUANTITY
445A22D27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22D27M00000
Internal Part NumberEIS-445A22D27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22D27M00000
Related Links445A22D, 445A22D27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22D27M00000 Details Description
Related parts for 445A22D27M00000
CAP FOR LED 3MM GREEN/WHITE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
SENS FIBR THIN DIFFUS .8MM DI 2M datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
DSUB 8W8 F SOD FLOA G50 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf