CTS Electronic Components 445A22E24M57600
445A22E24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A22E24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22E24M57600.pdf
Availability of 445A22E24M57600
QUANTITY
445A22E24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22E24M57600
Internal Part NumberEIS-445A22E24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22E24M57600
Related Links445A22E, 445A22E24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22E24M57600 Details Description
Related parts for 445A22E24M57600
JUMPER-H1503TR/A3049B/H1501TR 2" datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3-HIGH RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR MONO AB 28WQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SUSPENSION TUBE 70MM OUT 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
MOUNTING HDWE THRU BOLT 6.75" datasheet.pdf