CTS Electronic Components 445A22G27M00000
445A22G27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22G27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22G27M00000.pdf
Availability of 445A22G27M00000
QUANTITY
445A22G27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22G27M00000
Internal Part NumberEIS-445A22G27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22G27M00000
Related Links445A22G, 445A22G27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22G27M00000 Details Description
Related parts for 445A22G27M00000
BOOK S LAM WRITEON 1.56" 10PK datasheet.pdf
RES MO 2W 75K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 780MA 540 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HOUSING 13POS .100 SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 25MA 80 OHM SMD datasheet.pdf