CTS Electronic Components 445A22J20M00000
445A22J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22J20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22J20M00000.pdf
Availability of 445A22J20M00000
QUANTITY
445A22J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22J20M00000
Internal Part NumberEIS-445A22J20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22J20M00000
Related Links445A22J, 445A22J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22J20M00000 Details Description
Related parts for 445A22J20M00000
RES ARRAY 15 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 198V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY W/FILTER 4A M5 datasheet.pdf
CONN U-MNL CAP 9POS 94V-2 RED datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM AC2W-NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DLPDLCR3010 datasheet.pdf
FUSE FAST ACTING CUBE 80A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf