CTS Electronic Components 445A22S24M00000
445A22S24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22S24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22S24M00000.pdf
Availability of 445A22S24M00000
QUANTITY
445A22S24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22S24M00000
Internal Part NumberEIS-445A22S24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22S24M00000
Related Links445A22S, 445A22S24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22S24M00000 Details Description
Related parts for 445A22S24M00000
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 450VDC datasheet.pdf
CONN CONTACT MALE HE/HA SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
ANT SECTOR 18.5DB VPOL NFEM datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf