CTS Electronic Components 445A22S24M57600
445A22S24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A22S24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22S24M57600.pdf
Availability of 445A22S24M57600
QUANTITY
445A22S24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22S24M57600
Internal Part NumberEIS-445A22S24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22S24M57600
Related Links445A22S, 445A22S24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22S24M57600 Details Description
Related parts for 445A22S24M57600
RES 7.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
MODULE BASIC STAMP COLLECTION datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 42750 RF SWITCH datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf