CTS Electronic Components 445A22S27M00000
445A22S27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A22S27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A22S27M00000.pdf
Availability of 445A22S27M00000
QUANTITY
445A22S27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A22S27M00000
Internal Part NumberEIS-445A22S27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A22S27M00000
Related Links445A22S, 445A22S27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A22S27M00000 Details Description
Related parts for 445A22S27M00000
TERMINAL BLOCK 5MM 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI DIFF 3.3V SMT datasheet.pdf
RES 500 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS INLINE PINS datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf