CTS Electronic Components 445A23G24M00000
445A23G24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A23G24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23G24M00000.pdf
Availability of 445A23G24M00000
QUANTITY
445A23G24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23G24M00000
Internal Part NumberEIS-445A23G24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23G24M00000
Related Links445A23G, 445A23G24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23G24M00000 Details Description
Related parts for 445A23G24M00000
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZ 5.00/21/270F SN BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
2MM WTB B-ENTRY WFAS 7CKT datasheet.pdf