CTS Electronic Components 445A23S30M00000
445A23S30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A23S30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 20ppm Series 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23S30M00000.pdf
Availability of 445A23S30M00000
QUANTITY
445A23S30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23S30M00000
Internal Part NumberEIS-445A23S30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23S30M00000
Related Links445A23S, 445A23S30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23S30M00000 Details Description
Related parts for 445A23S30M00000
CAP ALUM 680UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT 26.7DEG C SPST-NO 3A datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 150LPI STD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET PHYTER 40WQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10B PG21 datasheet.pdf
REL CABLE TIE 50LB. 5.5" datasheet.pdf