CTS Electronic Components 445A25J24M57600
445A25J24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A25J24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A25J24M57600.pdf
Availability of 445A25J24M57600
QUANTITY
445A25J24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A25J24M57600
Internal Part NumberEIS-445A25J24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A25J24M57600
Related Links445A25J, 445A25J24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A25J24M57600 Details Description
Related parts for 445A25J24M57600
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM SMD 0402 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf